Galaxy Digital’s Mike Novogratz zachęca inwestorów do kupowania więcej złota niż Bitcoin – Oto dlaczego

Złoto zmierza do nowego, wszechobecnego haju po powiększeniu o $1,800. Ostatni raz cenny stop przekroczył ten poziom we wrześniu 2011 roku. Po tym imponującym rajdzie, złoto jest teraz około 6% nieśmiałe w stosunku do swojego życiowego haju.

Bitcoin natomiast nadal walczy o to, aby osiągnąć poziom powyżej 10 tysięcy dolarów. Mimo to, założyciel i dyrektor generalny Galaxy Digital, Mike Novogratz, wierzy, że najlepsza kryptokur waluta będzie w przyszłości przewyższać złoto. Ostrzega on jednak inwestorów przed umieszczaniem większości swojego bogactwa w bitcoinach zamiast w złocie ze względu na skrajną zmienność krypty.

Mieć więcej złota niż BTC: Novogratz
Wielomilioner i były partner Goldmana Sachsa, Mike Novogratz, jest znanym bitcoin bullem. Na początku tego roku przewidział, że do końca roku sztandarowy kryptonim osiągnie najwyższy poziom. Postawił nawet, że zrezygnuje z Bitcoina, jeśli tego nie zrobi. W ostatnim wywiadzie udzielonym przez CNBC „Fast Money“ Novogratz potwierdził swoją byczą postawę wobec kryptoflory.

Zauważył, że Bitcoin będzie przyćmiewał złoto w przyszłości, ponieważ wciąż jesteśmy na wczesnym etapie krzywej przyjęcia. Adwokat Bitcoin Revolution przyznaje, że dla większości ludzi kupno krypto waluty jest nadal dość trudne. Ale jest kilku ekspertów, którzy obecnie pracują nad tym, aby to ułatwić, a kiedy to się wreszcie stanie, BTC będzie creème de la crème.

Niezależnie od tego, weteran Wall Street uważa, że inwestorzy powinni kupować więcej złota i mniej bitcoin z powodu poziomu ryzyka związanego z dużymi wahaniami cen w krypcie:

„I tak mój zmysł jest Bitcoin sposób przewyższa go [złoto], ale powiem ludziom, aby mieli dużo mniej Bitcoin niż złoto, tylko z powodu zmienności.“

Bitcoin’s Future Looks Green

Bitcoin zebrał się z cienia poniżej 4000 dolarów do 10 400 dolarów w ciągu zaledwie dwóch miesięcy, tuż przed tym jak blok zmniejszył się o połowę w maju. Ale od tego czasu, silny impet osłabł i BTC w kilku przypadkach nie udało się utrzymać głowy powyżej 10.000 dolarów. Co więcej, korelacja kryptokurwaluty z indeksem S&P 500 stała się silniejsza – zniekształcając jej wizerunek jako atutu cyfrowego safe-haven.

Mimo to, Bitcoin jest coraz lepiej postrzegany przez tradycyjną klasę finansową. Innymi słowy, tradycyjni inwestorzy są coraz bardziej przekonani o potencjale tych aktywów w dłuższej perspektywie. Na przykład, menedżer funduszu hedgingowego Wall Street Paul Tudor Jones kilka miesięcy temu przeznaczył 1%-2% swojego portfela na BTC jako zabezpieczenie przed inflacją.

W swoim wywiadzie Novogratz wskazał, że obecny klimat gospodarczy, w którym banki centralne na całym świecie drukują szalone kwoty pieniędzy, jest idealny dla aktywów takich jak złoto. Właśnie z tego samego powodu byczy prognostyk uwielbia bitcoin.

I, co być może ważniejsze, Bitcoin znacznie przewyższył złoto pod względem dotychczasowych zysków. Co mogłoby go powstrzymać przed kontynuowaniem swojej wspaniałej jazdy w najbliższych miesiącach lub latach?

Galaxy Digital’s Mike Novogratz zachęca inwestorów do kupowania więcej złota niż Bitcoin – Oto dlaczego
Nach oben scrollen